Santa Maria de Palautordera

komunë në Spanjë

Santa Maria de Palautordera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valles Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Maria de Palautordera ka 8823 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.9 km2.

Santa Maria de Palautordera
Church
Church
Stema zyrtare e Santa Maria de Palautordera
Popullsia
 • Gjithsej8.823
Emri i banorëvePalauenc, Palauenca
Faqja zyrtarewww.smpalautordera.cat

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto