Santa Marta de Tormes

komunë në Spanjë


Santa Marta de Tormes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo Charro, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Santa Marta de Tormes ka 14920 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10 km2.

Santa Marta de Tormes
Komunë
Stema_figuraBandera de Santa Marta de Tormes.svg
Vendndodhja
Santa Marta de Tormes is located in Spanjë
Santa Marta de Tormes
Santa Marta de Tormes

Koordinatat: 40°56′58″V 5°37′57″P / 40.94944°V 5.63250°P / 40.94944; -5.63250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Campo Charro
Kryetari i Bashkisë Manuel García Martínez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10 km2
Lartësia 778 m (m.n.d.)
Popullsia 14920 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 37900, 37194
Prefiksi +34 (Spain) + 923 (Salamanca)
Koordinatat 40° 56′ 58″ Veri

5° 37′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.santamartadetormes.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto