Sariego është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Sariego ka 1345 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.73 km2.

Sariego
Flamuri i Sariego
Stema zyrtare e Sariego
Sariego.png
Popullsia
 • Gjithsej1.345
Emri i banorëvesaregano/a

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Sariego – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale