Sastamala

qytet në Finlandë


Sastamala (finlandisht: [Sastamalan kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Sastamala
Sastamalan kaupunki
Qytet
Vammala, Onkiniemenkatu.jpg
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.sastamala.fi

ReferencatRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto