Savitaipale (finlandisht: Savitaipaleen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Jugore.

Savitaipale
Savitaipaleen kunta
Komunë
Official seal of {{{official_name}}}
Vendndodhja e Savitaipale në Finlandë
Vendndodhja e Savitaipale në Finlandë
Websitewww.savitaipale.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto