Savonlinna

qytet në Finlandë


Savonlinna (finlandisht: Savonlinnan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Jugore.

Savonlinna
Savonlinnan kaupunki
Qytet
The marina of Savonlinna
The marina of Savonlinna
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Vendndodhja e Savonlinna në Finlandë
Vendndodhja e Savonlinna në Finlandë
Popullsia
 • Total35.760[1]
Faqja zyrtarewww.savonlinna.fi

ReferimetRedakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 23 dhjetor 2015. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtmeRedakto