Scheemda

fshat në Hollandë

Scheemda është një qytezë në Oldambt, provinca GroningenHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Scheemda
Flamuri i Scheemda
Stema zyrtare e Scheemda

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Scheemda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website