Scheveningen është një qytezë në Hagë, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 56000 banorë[1].

Scheveningen
Popullsia
 • Gjithsej56.000

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto