Setcases

komunë në Spanjë


Setcases është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Setcases ka 200 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.1 km2.

Setcases
Komunë
noform
Vendndodhja
Setcases is located in Spanjë
Setcases
Setcases

Koordinatat: 42°22′37″V 2°18′9″L / 42.37694°V 2.30250°L / 42.37694; 2.30250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Kryetari i Bashkisë Jaume Busquets i Bartolí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.1 km2
Lartësia 1230 m (m.n.d.)
Popullsia 200 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Setcasencs, setcasenques
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 22′ 37″ Veri

2° 18′ 9″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Setcases – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale