Shavniku është vendbanim dhe qendër e njësis administrative në Mal të Zi.

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  • ..
  Commons: Shavniku – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Koordinatat: 42°57′23″V 19°5′41″L / 42.95639°V 19.09472°L / 42.95639; 19.09472