Shigemaru Takenokoshi

futbollist japonez

Shigemaru Takenokoshi (15 Shkurt 19066 Tetor 1980) ishte një ish-futbollist japonez.

Shigemaru Takenokoshi
Të dhënat personale
Emri i plotëShigemaru Takenokoshi
Data e lindjesShkurt 15, 1906(1906-02-15)
Vendi i lindjesOita, Japoni
Data e vdekjesTetor 6, 1980 (74 vjeç)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Tokyo Imperial University LB
Ekipi kombëtar
1925-1930Japonia5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1925 1 0
1926 0 0
1927 2 1
1928 0 0
1929 0 0
1930 2 0
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtmeRedakto