Shqiptarët: nga Mesjeta deri në ditët tona (gjerm. Albanien: Vom Mittelalter bis zur Gegenwart) është një studim i studjuesit dhe historianit gjerman Peter Bartl i botuar më 1995.[1] U shqipërua nga Afrim Koçi dhe u botua më 2008[2] dhe u ribotua më 2017.

Referime

Redakto
  1. ^ Elsie, Robert (2010). Historical Dictionary of Albania. Rowman & Littlefield. fq. 35. ISBN 9780810861886. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Murgu i përkthimit, shuhet Afrim Koçi, shqipëruesi i "Malit Magjik"". gsh.al. Gazeta Shqiptare. 27 shtator 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)