Siikajoki (finlandisht: Siikajoen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Siikajoki
Siikajoen kunta
Komunë
Kisha në Siikajoki
Kisha në Siikajoki
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.siikajoki.fi

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto