Siikalatva (finlandisht: Siikalatvan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Siikalatva
Siikalatvan kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej5.786[1]
Faqja zyrtarewww.siikalatva.fi

Referime

Redakto
  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 16 dhjetor 2015.
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Siikalatva – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale