Siuntio (finlandisht: Siuntion kunta suedisht: Sjundeå kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Siuntio
Siuntion kunta Sjundeå kommun
Komunë
St. Peter's Church in Siuntio
St. Peter's Church in Siuntio
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.siuntio.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto