Skagabyggð

komunë në Islandë

Skagabyggð (islandisht: [Skagabyggð] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Veriperëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Skagabyggð
Skagabyggð
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej98

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto