Skoçan është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çukas.

Skoçan
Çukas
Fshat
Vendndodhja
Skoçan is located in Kosova
Skoçan
Skoçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 774 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 59″ Veri

21° 1′ 56″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto