Disambig.svg Shih: Sllatina (kthjellim).

Sllatina (maqedonisht: Слатина) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.

Sllatina (Brod)
Слатина
Fshat
noform
Vendndodhja
Sllatina (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Sllatina (Brod)
Sllatina (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 609 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6533
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 35′ 09″ Veri

21° 10′ 55″ Lindje

Popullsia 30 banorë (2002)