Sllatina (Sllovë)

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës
Disambig.svg Shih: Sllatina (kthjellim).
Flag of Albania.svg Sllatina (Sllovë)
Noimage.png
Emri: Sllatinë
Qarku: Qarku i Dibrës
Rethi: Rrethi i Dibrës
Komuna: Komuna Sllovë
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Sllatina (Sllovë) është një fshat në Shqipëri...

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedaktoLidhje të jashtmeRedakto