Sokollarca

fshat në Maqedoni
Sokollarca
Fshat
noform
Vendndodhja
Sokollarca is located in Maqedonia e Veriut
Sokollarca
Sokollarca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Çeshinovë-Obleshevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Lindor
Lartësia 311 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2333
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 53′ 48″ Veri

22° 16′ 30″ Lindje

Popullsia 956 banorë (2002)