Sonkajärvi

komunë në Savonia Veriore, Finlandë


Sonkajärvi (finlandisht: Sonkajärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Sonkajärvi
Sonkajärven kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sonkajärvi is located in Finlanda
Sonkajärvi
Sonkajärvi
Vendndodhja e Sonkajärvi në Finlandë

Koordinatat: 63°40′V 27°31′L / 63.667°V 27.517°L / 63.667; 27.517

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Simo Mäkinen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1922
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.sonkajarvi.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto