Soraluze-Placencia de las Armas

komunë në Spanjë

Soraluze-Placencia de las Armas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Debabarrena, të provincës Guipúzcoa, në Komunitetin e Baskisë. Soraluze-Placencia de las Armas ka 3990 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.22 km2.

Soraluze-Placencia de las Armas
Popullsia
 • Gjithsej3.990
Emri i banorëvePlacentino, -na; Soraluzetarra
Faqja zyrtarewww.soraluze.eus

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto