Speci

lloj i bimëve
(Përcjellë nga Speca)
Speci
-
Speci
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asteridae
Solanales
Familja: Solanaceae
Grupi: Capsicum
Capsicum annuum

Speci është një bimë barishtore e cila përdoret për tu ushqyer duke e bërë gjellë, sallatë etj. Speci është antar familjes Solanaceae.


Shiko dhe këtëRedakto

Speci në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Speci – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.