Dallime mes rishikimeve të "Attila"

234 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2) (roboti ndryshoj: hu:Attila hun király)
No edit summary
{{Grise|'''Ky artikull ka një përmbajtje të frikëshme të gjuhës shqipe.'''
{{Pp}}
''Ky artikull cung, është krijuar duke u përkthyer në mënyrë automatike nga i njëjti artikull në gjuhën gjermane.'' [[de:Attila]] {{Gjuha shqipe}}}}
 
[[Skeda:Huns_empire.png|thumb|upright=1.2|Hunet hyne nga stepat e Azise Qendrore deri ne Gjermanisne e sotme dhe ne zonen e Ballkanit. Megjitahte mbreteria e Huneve nuk ishte asnjehre e madhe. Ata hyne se pari ne Russine e jugut dhe depertuan me vone deri ne Evropen qendrore. Kruesisht ne kohen e atiles ata zune vend ne ultesiren hungareze.]]