Dallime mes rishikimeve të "Ratko Mlladiq"

No change in size ,  9 vjet më parë
v (r2.7.1) (roboti shtoj: lv:Ratko Mladičs)
Ratko Mladiqi ishte Komandat i forcave Serbe në Lufën e [[Bosnja dhe Hercegovina|Bosnjës]] a është i akuzuar për krime Lufte nga Gjykata e Lartë e [[Hagë]]s. Këtë e Ka bërë të ditur vet President i Sërbisë [[Boris Tadiqi|Boris Tadiq]].
 
Serbia pas 7 ditve do ta transefroj Ratko Madiqin ne [[Gjykanten]] e [[Hagës]] për tu gjykargjykat pe Krimet në Luftën e [[Bosnjës]] Gjat viteve 1992-1995 ku [[Ratko Mladiq]] akuzohe per Gjenocid ne [[Bosnje dhe Hercegovin]] ku kishte kryer disa Masakra po me e njohura ësht ajo e Srebrenicës Ku u masakruan 8.000 Djem Musliman.
 
[[Kategoria:Serbë]]
Anonymous user