Dallime mes rishikimeve të "Leci"

46 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.6.4) (roboti shtoj: sl:Lece)
No edit summary
| emri= Leci
| komuna=Medvegjë
| banor= (2002)266
| posta=
| telefoni=
 
==Demografia==
Nga 502 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 347266 ne rexhistrimin e vitit 2011 te mbajtur ne Serbi.
 
Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët dhe malazezët kolonizator.
Anonymous user