Dallime mes rishikimeve të "Lubanishti"

639 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox MKD fshat|
| foto harta=
{{Harta fshat MKD|'''Lubanisht'''|40|55|0|20|46|60}}
| emri='''{{PAGENAME}}Lubanisht'''
| komuna=Komuna e Ohrit
| krahina=
| banor=171
| posta=
| telefoni=
| lartësia=1269m
| gjerësia=40° 55' 0 veri
| gjatësia=20° 46' 60 lindje
| web=
}}
'''Lubanisht''', ''([[gjuha sllavo-maqedone|Maqedonisht]]: Љубаништа/Ljubaništa)'' ёshtё fshat nё [[Komuna e Ohrit|Komunën e Ohrit]], [[Maqedoni]].
== Gjeografia ==
Fshat në [[Komuna e Ohrit|komunën e Ohrit]], [[Maqedonia]].
 
== Demografia ==
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 171 banorë nga të cilët 169 ishin Maqedonas, 1 Turk dhe 1 tjetёr.<ref>[ http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf ''Book 5 - Total population according to the Ethnic Affiliation, Mother Tongue and Religion'', The State Statistical Office, Skopje, 2002, f. 151.]</ref>
 
== Ekonomia ==
 
== Shih edhe ==
{{Komuna e Ohrit}}
 
== Referencat ==
{{ref}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/MK/00/Ljubanista.html vendnododhja]
 
 
{{MKD-gjeo-cung}}