Ndryshimi mes inspektimeve të "Ruanda"

124 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2+) (roboti shtoj: sn:Rwanda)
 
Ruanda ndodhet në pjesën qendrore të [[Afrika|Afrikës]] dhe është një vend kontinental. Kufirit i Ruandës përshkohet nga kufiri me [[Uganda|Ugandën]] në veri, në lindje [[Tanzania|Tanzaninë]], në jug me [[Burundi]]n dhe në tërë pjesën perëndimore me [[Republika Demokratike e Kongos|RD të Kongos]]
== Historia ==
 
 
Historia e Shtetit
 
 
== Politika ==
 
 
Politika e Shtetit
 
 
Shiko edhe:
 
 
* Mardheniet e jashtme të ...
 
== Njësit administruese ==
44

edits