Hape menynë kryesore

Changes

73 bytes added ,  6 vjet më parë
 
== Vdekje ==
* [[326]] - [[Shën Nikolla]], shenjtërshenjt krishteri krishter.
* [[19981971]] - [[AkiraKarl KurosawaGurakuqi]], regjisormësues, japonez.nëpunës dhe gjuhëtar shqiptar.
* [[1998]] - [[Akira Kurosawa]], regjizor japonez.
 
== Festa dhe përvjetore ==
7.597

edits