Dallime mes rishikimeve të "Shefqet bej Vërlaci"

1.134 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|}}
 
'''Shefqet bej Vërlaci''' ([[1877]]-[[1946]]) ka qenë pronar tokash, [[politikan]], [[Kryeministër]] i Shtetit Shqiptar, senator gjatë periudhës kur Shqipëria qe Republikë 1925-'28.<ref name="kd">Dervishi K., Kryeministrat dhe ministrat e shtetit shqiptar në 100 vjet, "55", 2012.</ref> Senator i Mbretërisë Italiane (20.12.1939-25.08.1944) dhe pjesëtar i komisionit të agrikulturës në Senatin e Mbretërisë Italiane.
'''Shefqet bej Vërlaci''' ([[1877]]-[[1946]]) ka qenë pronar tokash ([[feudalizmi|feudal]]), [[politikan]], [[kryeministër]] kukull
<ref>[http://www.albaniapress.com/lajme/8650/PERVJETORE-QE-NUK-HARROHEN-KURRE-.html PËRVJETORË QË NUK HARROHEN KURRË!]</ref>
<ref>[http://www.tiranaobserver.al/2013/01/08/vdekja-tragjike-e-fejzi-alizotit-ja-si-bedri-spahiu-e-ekzekutoi-me-koburen-e-vet/ Vdekja tragjike e Fejzi Alizotit, ja si Bedri Spahiu e ekzekutoi me koburen e vet]</ref>
<ref>[http://www.zeri-popullit.com/index.php?option=com_content&view=article&id=708:clirimi-i-mallakastres-fitore-historike&catid=72:ditar&Itemid=134 Clirimi i Mallakastres, fitore historike]</ref>
<ref>[http://ww2.debello.ca/occupation/balkans/pjese.html Shqiperia: pjese e perandorise italiane] Ëndrrat për "Shqipërinë e Madhe". Kryeministri kukull shqiptar Shefqet bej Vërlaci (nga e majta) dhe i zoti i tij, lejtnanti italian dhe guvernatori Françesko Jakomoni i San Marinos (në qendër), vizitojnë territoret jugosllave të përfshira nën Shqipërinë e pushtuar nga italianët.</ref> i shtetit Shqiptar, i cili pranoi [[Kolonët italianë në Shqipëri|kolonizimin italian të Shqipërisë]], anëtar i [[Partia Fashiste Shqiptare|Partisë Fashiste Shqiptare]], senator gjatë periudhës kur Shqipëria qe Republikë 1925-'28.<ref name="kd">Dervishi K., Kryeministrat dhe ministrat e shtetit shqiptar në 100 vjet, "55", 2012.</ref> Senator i Mbretërisë Italiane (20.12.1939-25.08.1944) dhe pjesëtar i komisionit të agrikulturës në Senatin e Mbretërisë Italiane.
<ref name="s"> {{it}} [http://notes9.senato.it/Web/senregno.NSF/0e10afcd14636769c1257134004b5171/488e6f8daf9971cb4125646f00616b41?OpenDocument Skedë biografike në Arkivin e Senatit online]. Marrë më 16 mars 2013.</ref>
 
Anonymous user