Dallime mes rishikimeve të "Ndihmë:Brezi i mjeteve të redaktimit"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
{{Përdoruesi:Euriditi/Ndihmë}}
 
Në [[shfletues internetiInterneti|shfletuesit]] për të cilët ofrohet mbështetje, një '''brez me mjete redaktimi''' ([[gjuha angleze|ang]]. ''toolbar'') shfaqet automatikisht së bashku me kutinë e tekstit të redaktueshëm, sipas konfigurimit të përcaktuar tek [[Help:Preferences|parapëlqimet]]. Edhe për redaktorët të cilët nuk kanë një llogari në Wikipedia brezi i mjeteve të redaktimit shfaqet automatikisht. Brezi funksionon pjesërisht si ndihmës gjatë shkrimit të tekstit dhe pjesërisht si referencë e funksioneve të ofruara.
 
Brezi funksionon në shfletuesit [[w:Internet Explorer|Internet Explorer]], [[w:Mozilla Application Suite|Mozilla Suite]]/[[W:SeaMonkey|SeaMonkey]], [[w:Firefox|Firefox]], [[w:Konqueror|Konqueror]], [[w:Safari_(browser)|Safari]], [[w:Opera_(browser)|Opera]] dhe [[Google Chrome]].
|[[Skeda:Vector toolbar insert internal link button.png|Internal link|link=]]
|Lidhje e brëndshme
|<code><nowiki>[[aBC|abc]]</nowiki></code>
|[[aBC|abc]]
|-
|[[Skeda:Vector toolbar insert external link button.png|External link|link=]]
| [[Skeda:Vector toolbar redirect button.png|link=]]
| [[Wikipedia:Redirect|Ridrejtim]] automatik në një faqe tjetër
| <code><nowiki>#RIDREJTO [[aBC|abc]]</nowiki></code>
| <span class="plainlinks">[{{fullurl:Korca|redirect=no}} Shiko një faqe ridrejtuese]</span>
|-