Ndryshimi mes inspektimeve të "Banja Luka"

2.372 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Kartela vendbanim
[[Skeda:Banja Luka (zastava).svg|parapamje]]
| emri = Banja Luka
| emri_amtar = Бања Лука
| lloji_vendbanimit =
| nofka =
| motoja =
| figura = Collage bl.png
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura =
| flamuri_artikulli =
| flamuri_gjerësia =
| stema_figura = Coat of arms of Banja Luka.svg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = BIH
| shteti_shënim =
| shkalla_administrative = 3
| ndarja_adm_shkalla_1 = Republika Srbska
| ndarja_adm_shkalla_2 = Banja Luka
| ndarja_adm_shkalla_3 =
| kryetari = [[Dragoljub Davidovic]]
| kryetari_partia =
 
| lartësia =
| sipërfaqja =
| sipërfaqja_urbane =
| sipërfaqja_metropolitane =
| sipërfaqja_tokë =
| sipërfaqja_ujë =
| popullsia =
| popullsia_data =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi =
| targa =
| etnohoronimi =
| themelimi =
| zona_klimatike =
| zona_kohore =
| ora_verore =
| kodi_postar =
| aeroporti =
| aeroporti_largësia =
| www =
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto =
| harta_foto_përshkrimi =
| harta =
| harta_gjerësia =
| harta_përshkrimi =
| gjer_g =
| gjer_m =
| gjer_s =
| gjer_dr =
| gjat_g =
| gjat_m =
| gjat_s =
| gjat_dr =
| harta2 =
| harta_gjerësia2 =
| harta_përshkrimi2 =
| gjerësia =
| gjatësia
}}
 
'''Banja Luka''' është qyteti i Bosnjës dhe Hercegovinës.
[[Skeda:Coat of arms of Banja Luka.svg|parapamje]]
== Binjakëzimet ==
[[Skeda:Бања Лука-градови партнери.jpg|parapamje]]
* Patra, Greqia