Ndryshimi mes inspektimeve të "Kategoria e Tretë"

ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Kampionati i Kategorisë së tretë.png|200px|right|thumb]]
'''Kategoria e Tretë''' është kampionati i nivelit të katërt dhe më minimal të futbollit profesionist në [[Shqipëri]]. Në sezonin 20112013-1214 morënmarrin pjesë 519 skuadra dhe fituesit fituanfitojnë të drejtën për tu ngjitur në [[Kategoria e Dytë|Kategorinë e Dytë]]<ref>[http://www.sportekspres.com/skedare/2mars.pdf Sport Ekspres faqe 11]</ref>. [[FK Vora]] u shpall kampion dhe sezonin tjetër do të luajë në [[Kategoria e Dytë|Kategorinë e Dytë]]. Skuadrat e renditura të fundit nuk mund të bien nga kategoria, por mund të provojnë sezonin tjetër për tu ngjitur një kategori më lart, ose për një renditje më të mirë.
 
==Ekipet pjesëmarrëse sezoni 2013-14 Grupi A==
|[[FC Golemi]]
|[[Golem]]
|-
|[[ KF Tërbuni B]]
|[[Pukë]]
|}
 
|}
 
 
== Renditja 2011-2012 ==
{| class="wikitable"
|-
! Ekipi !! Java !! Golat !! Pikët
|-
| FK Farka || 8 || 24 - 2 || 20
|-
| FK Vora || 8 || 18 - 6 || 19
|-
| FK Shëngjini || 8 || 12 - 12 || 16
|-
| FK Gostima || 8 || 8 - 17 || 6
|-
| FK Belshi || 8 || 3 - 14 || 0
|}
<small>Burimi: <ref>[http://www.albania-sport.com/article/14689/0/Kategoria-Trete-java-4.html Albania Sport] - E hapur më 3 mars 2012</ref><ref>[http://www.albania-sport.com/article/14972/0/Kategoria-Trete-kryeson-Farka.html Albania Sport] - 20 mars 2012</ref><ref>[http://futbollishqiptar.net/ Futbolli Shqiptar] - 10 prill 2012</ref></small>
 
== Lidhje të jashtme ==