Dallime mes rishikimeve të "Konkord"

15 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Robot: af:Concorde is a featured article; Ndryshime kozmetike
v (Bot: Migrating 60 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6505 (translate me))
v (Robot: af:Concorde is a featured article; Ndryshime kozmetike)
 
'''Konkord''' (''njohur ndryshe si Concorde'') ishte një [[Aeroplani|avion]] supersonik i transportit civil, ndërtuar sipas marrëveshjes së qeverive franko-angleze nga shoqëritë [[Sud-Aviation]] (e cila pas bashkimit me Nord-Aviation dhe Force de frappe u quajt Aérospatiale) dhe Korporatës [[British Aircraft Corporation|British Aircraft]].
 
 
[[Kategoria:Aeronautikë]]
 
{{Link FA|af}}