Ndryshimi mes inspektimeve të "Adrian Morina"

384 bytes added ,  6 vjet më parë
 
== Jeta ==
Lindi më [[22 shkurt]] të vitit [[1981]] në Prizren, është aktor shqiptar. Diplomoi në fakultetin e arteve, DAD, aktrim, klasa e prof. [[Faruk Begolli]]t, në [[marsi|mars]] të vitit [[2004]]. BashkthemeluesAktualisht ijeton kompanisedhe ORIONpunon ne Prishtine.
 
== Shfaqjet profesionale ==
* "Etyd" film i shkurter / Artur Tahiraj 2000
 
<u>Pervoja si menagjer dhe producent_______________________________________________________</u>
 
* 2003-2005 Festivali Nderkombetare i Studenteve SKENA UP / Themelues dhe drejtor gjeneral
* 2005-2006 Teatri ODA / Menaxher i produksionit
* 2006-2009 Teatri Profesionist Prizren / iniciator per themelim dhe menaxher i teatrit
* 2010-(vazhdon) Produksini ORION / drejtor kreativ
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Aktorë shqiptarë]]
Anonymous user