Dallime mes rishikimeve të "Lakvila"

284 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q3476)
No edit summary
{{Hulumtim vetjak}}
{{Qytet (Italia)
|Qyteti = L'Aquila
|Emri Italisht =
|Nofka =
|Flamuri_artikulli =
|Stema_figura = Coat of Arms of L'Aquila, Italy.svg
|Stema_artikulli = Stema e L'Aquila
|Stema_gjerësia =
|Pamje = L'Aquila Piazza del Duomo 2007 by-RaBoe.jpg
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni = [[Abruco]]
|Provinca = L'Aquila
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 466,87
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane=
|Popullsia = 70 609
|Dendësia = 151,24
|Zona urbane =
|Zona metropolitane =
<!-- Të dhëna-->
|Shenjti mbrojtës = St Massimo, St Equizio, St Pjetri Celestine, St Bernardine e Sienës
|Dita e shenjtit = [[10 Qershor]]
|Lartësia = 714
|Vendasit = ''Aquilani''
|Themelimi =
|Kodi Postal = 67100
|Prefiksi = 0862
|Kryetari = Massimo Cialente
|Partia = [[Partia Demokratike e Italisë]]
|Faqja Zyrtare =
| gjer_g=42 | gjer_m=21 | gjer_s=14.43
| gjat_g=13 | gjat_m=23 | gjat_s=31.17
|autotekst=jo
}}