Dallime mes rishikimeve të "Lista e shteteve"

Use better file, 1) it shows South Sudan as a member state and 2) svg is better than png.
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q160016)
(Use better file, 1) it shows South Sudan as a member state and 2) svg is better than png.)
[[Skeda:UNUnited mapNations Members.pngsvg|thumb|400px|Shtetet sovrane anëtare të [[OKB]]-së]]
Këtu gjeni '''listën e plotë të shteteve sovrane apo akoma pa sovranitet'''. Lista aktualisht përmban '''194''' [[Shteti|shtete]] (të gjithë anëtarët e [[OKB]]-së dhe [[Vatikani]]n) dhe '''12''' [[Territori|territore]] ku statusi si "shtet" është i diskutueshëm ose ku nuk njihet sovraniteti.
 
30

edits