Ndryshimi mes inspektimeve të "Memli Kelmendi"

7 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
Fix URL prefix
v (Fix URL prefix)
==Biografia==
 
'''Memli Kelmendi'''<ref>http://http://www.musicalics.com/fr/node/485373</ref> Lindi ne Pejë ne vitin 1986. Shkollen e ulët dhe te mesme e perfundoi në Pejë.
Që nga femijërija e hershme filloi të shquhej në lemin e muzikës: Fitues I festivalit të femijëve Peja 99; Fitues I festivalit të të rinjeve Peja 2000. Pas komponimeve të ndryshme në studion e tij private korri suksese me kengetarë të ndryshem të të gjitha zhanreve. Komponoi shumë kengë për fëmije dhe disa herë u shperblye me vendet e para, si në “Lyra Fest”, "Fluturat", "Festivali mbarëkombëtar i muzikës për fëmijë "Vihuela Fest", "Ylberi", "Planeti", "Dëbora", "Hareja", etj. Me pastaj ishte pjesëmarrës në shumë festivale ku ndër te tjera është pjesëmarrës i rregult në festivalin e këngës së vjetër qytetare “Zambaku I Prizrenit”.