Dallime mes rishikimeve të "Shkëlqim i përkohshëm"

v
U kthyen ndryshimet e 5.254.65.108 (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.106.16.42.
v (U kthyen ndryshimet e 5.254.65.108 (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.106.16.42.)
Filmi "Shkëlqim i përkohëshëm" prodhim i vitit [[1988]].ajde dajo
 
Regjia: [[Albert Xholi]], Skenari: [[Vangjush Saro]], Producent: Shqipëria e re , Muzika: [[Ferdinand Murati]].
[[Kategoria:Filma shqip]]
=== Përmbajtja e filmit ===
Rikthimi dhe vendosja përfundimtare në fshatin e lindjes është e padëshirueshme për të riun Danja i cili ka kaluar disa vite në qytet. Danja ëndërron vazhdimisht për qytetin dhe fillon përpjekjet për tu larguar nga fshati.
 
=== AKTORET ===
 
[[Atiqet Bendo]]
[[Rita Gjeka]]
[[Xhevair Zeneli]] ...Danja
 
[[Birce Hasko]]...Babai
 
[[Karafil Shena]]...Berberi
 
[[Agim Shuke]]...Trajnjeri(AVNI FELEK LAPAJ)
 
{{film-cung}}
 
[[Kategoria:Filma shqip]]
[[Kategoria:Filma]]
[[Kategoria:Filma 1988]]