Dallime mes rishikimeve të "Dekorimi i nuses"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 30 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q170063 (translate me))
No edit summary
[[Skeda:Number6.JPG|thumb|Fustan dasme Sullivan, 1908, (Muzeu Folklor e Peloponezit, Nafplio/2006.6.91).]]
'''[[Dekorimi]] i [[Nusja|nuses]]''' është term që përfshihen gjitha mjetet dhe veprimet e ndërmarra për të pregatitur nusen që të dalë para dasmorëve dhe dhuratat që i varen në trupin e saj në shtëpinë e burrit.
 
Anonymous user