Dallime mes rishikimeve të "Juri Gagarini"

8 bytes removed ,  6 vjet më parë
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 79.106.21.45) dhe riktheu rishikimin 1415913 nga Diamand opari)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Karriera e tij ne Ajrforcat sovjetike ==
Në rininë e tij, Gagarin u bë i interesuar për hapësirën ​​dhe planetet. Pas studimeve për një vit në një shkollë profesionale teknike në Lubertsi, Gagarin u zgjodh për trajnim të mëtejshëm në një shkollë të mesme teknike në Saratov. Ndërkohë që ka, ai u bashkua me "Klubit te Fluturimit". Në vitin 1955, pas përfundimit të shkollimit të tij teknik, ai hyri në stërvitje ushtarake të fluturimit në Shkollën e pilotimit në "Orenburg". Ndërkohë që ka ai u takua Valentina Goryacheva, të cilë ai u martua në vitin 1957.
 
== Trajnimi ==
Anonymous user