Dallime mes rishikimeve të "Tregtar flamujsh"

44 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 46.99.123.170 (diskutimet) në versionin e fundit nga Liridon.
(dashrim bytyqi)
v (U kthyen ndryshimet e 46.99.123.170 (diskutimet) në versionin e fundit nga Liridon.)
 
== Përmbajtja ==
Kjo përmbledhje novelash ec në vazhdën e vëllimit që i paraprin, "[[Hija e Maleve]]". Pas kthimit prej mërgimit dhe përvojës si arsimtar në Vlorë dhe në Shkodër përfton një këndvështrim më të pjekur ndaj elementeve përbërëse të mjedisit qytetar e krahinor. Elementet e tekstit vijojnë të kenë elemente autobiografike, ku vërehet identifikimi i Koliqit me Hilush Vilzën, duke i dhënë tekstit më pas një shtrirje të shkallëzuar kundrejt temave kryesisht urbane. Shtjellon sa në një mënyrë sa në një tjetër dallimet mes shtresave shoqërore, shtresëzimet i shquan përmes rrëfimit, përshkrimit, dialogut dhe formave të tjera ligjërimore<ref name=":0" /> duke i ndenjtur të folmes urbane të Shkodrës së asaj kohe edheune jome dashurim bytyqi hahaha.......\
 
== Ribotime ==