Ndryshimi mes inspektimeve të "Drasllavica"

941 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1027713 (translate me))
{{Kartela vendbanim
{{Infobox MKD fshat|
| emri = Drasllavicë
| foto harta=
| emri_amtar = ''Драслајца''
{{Harta fshat MKD|'''Drasllavicë'''|41|12|56|20|41|35}}
| lloji_vendbanimit = fshat
| emri= '''Drasllavicë'''
| figura =
| komuna= [[Komuna e Strugës]]
| figura_përshkrimi =
| krahina=
| shteti = MKD
| banor=778
| shkalla_administrative = 3
| posta=
| ndarja_adm_shkalla_1 = Jugperëndimor
| telefoni=
| artikulli_ndarja_adm_shkalla_1 = Rajoni jugperëndimor (Maqedoni) <!-- Artikulli për rajonin -->
| lartësia=687m
| ndarja_adm_shkalla_2 = Struga
| sipërfaqja=
| artikulli_ndarja_adm_shkalla_2 = Komuna e Strugës
| gjerësia=41° 12' 56 veri
| kryetari =
| gjatësia=20° 41' 35 lindje
| lartësia = 687
| web=
| sipërfaqja =
| popullsia = 778
| popullsia_data = 2002<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
| prefiksi =
| kodi_postar =
| harta_përshkrimi =
| gjer_g = 41 | gjer_m = 12 | gjer_s = 56 | gjer_dr = N
| gjat_g = 20 | gjat_m = 40 | gjat_s = 45 | gjat_dr = E
}}
 
'''Drasllavicë''', ''([[gjuha sllavo{{Lang-maqedonemk|Maqedonisht]]: Драслајца/Draslajca}})'' është fshat në [[Komuna e Strugës|Komunën e Strugës]], [[Republika e Maqedonisë|Maqedoni]].
 
== Gjeografia ==
== Demografia ==
 
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 778 banorë nga të cilët 775 ishin Maqedonas, 1 Rom dhe 2 Serb.<ref name="stat"/>
 
== Ekonomia ==
 
== KulturaReferencat ==
{{reflist}}
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/MK/00/Draslajca.html vendndodhja]
 
== Historia ==
 
== Shih edhe ==
{{Komuna e Strugës}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/MK/00/Draslajca.html vendndodhja]
{{MKD-gjeo-cung}}