Dallime mes rishikimeve të "Kreshnik Qato"

287 bytes added ,  14 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Ndryshimet e 66.199.184.254 u kthyen mbrapsht, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga Bet 0.)
v
'''Kreshnik Qato''' lindi më [[13 gusht]] [[1978]] në [[Durrës]].
KreshnikuQato është kampion i botës në peshat super të mesme në [[boksi|boks]]. Ai posedon '''brezin e artë''' të federatës '''IBC''' (org. [[International Boxing Council]]). MenaxherGjithashtu i Kreshnikutai është '''Nikkampion Berisha''',në fuqi i ciliEvropës kaLindore përdhe qëllimështë njëboksier rrugëi [[Federata Shqiptare lartëe përBoksit|Federatës Shqiptare. Boksit]] (FSHBo).
 
Qato akuzoi ish manaxherët e tij, përfshirë Besnik Berishan, për kërcënime dhe shpifje ndaj tij nëpërmjet "[[Gazeta Shqiptare|Gazetës Shqiptare]]"<ref>[http://www.peshkupauje.com/kreshnik-qato-me-kercenon-ish-menaxheri-im/2007/01/26/ Kreshnik Qato: "Më kërcënon ish menaxheri im"], nga Gazeta Shqiptare nëpërmjet [[Peshku Pa Ujë]]</ref>
Lindi më '''( ? )''' në [[Durrës]].
Kreshniku është kampion i botës në peshat super të mesme në boks. Ai posedon '''brezin e artë''' të federatës '''IBC''' (org. International Boxing Council). Menaxher i Kreshnikut është '''Nik Berisha''', i cili ka për qëllim një rrugë më të lartë për të.
 
Po ashtu Kreshniku është kampion në fuqi i Evropës Lindore dhe është boksier i Federatës Shqiptare të Boksit (FSHBo).
 
==Tituj të veprave==
3.352

edits