Ndryshimi mes inspektimeve të "Segarra"

49 bytes added ,  4 vjet më parë
v
clean up, replaced: Kategoria:Qarqe të Spanjës → Kategoria:Qarqe të Katalonjës, removed: {{Spanja-cung}}
(Faqe e re: {{Infobox vendbanim |Emri =Segarra |Lloji i vëndbanimit = Komarka (qark) |Flamuri_figura = |Flamuri_...)
 
v (clean up, replaced: Kategoria:Qarqe të Spanjës → Kategoria:Qarqe të Katalonjës, removed: {{Spanja-cung}})
| gjat_g = | gjat_m = | gjat_s = | gjat_dr =
}}
'''Segarra''' është [[Qarqet e Katalonjës|komarka (qark)]] në provincën [[Provinca Lleida|Lleida]], në komunitetin e [[Katalonjë]]s, [[Spanjë]]. Ky qark ka një popullsi prej 18497 banorë (2001), dhe një sipërfaqe prej 721.2 &nbsp;km<sup>2</sup>.
==Lista e komunave==
[[Biosca]], [[Cervera]], [[Estaràs]], [[Granyanella]], [[Granyena de Segarra]], [[Guissona]], [[Ivorra]], [[Massoteres]], [[Montoliu de Segarra]], [[Montornès de Segarra]], [[Les Oluges]], [[Els Plans de Sió]], [[Ribera d'Ondara]], [[Sanaüja]], [[Sant Guim de Freixenet]], [[Sant Guim de la Plana]], [[Sant Ramon]], [[Talavera, Lleida|Talavera]], [[Tarroja de Segarra]], [[Torà]], [[Torrefeta i Florejacs]]
* {{commonscat|Segarra}}
 
[[Kategoria:Qarqe të SpanjësKatalonjës|Segarra]]
{{Spanja-cung}}
 
[[Kategoria:Qarqe të Spanjës|Segarra]]
[[en:Segarra]]
 
{{Spanja-cung}}
{{Qarqet e Katalonjës|state=expanded}}
37.617

edits