Dallime mes rishikimeve të "Kuçova"

961 bytes removed ,  5 vjet më parë
(Fixed typo, Fixed grammar, Added links)
Etiketa: Redaktim nga aplikacioni për celular
Etiketa: Redaktim nga aplikacioni për celular
[[Skeda:1804562.jpg|thumb|Bashkia e Kuçovës]]
 
18 ShkurtQershor të vitit 20072015 qytetaret e rrethit të Kuçovës iu drejtuan kutive të votimit për të zgjedhur drejtuesit e pushtetit vendor.
Në Bashkinë e Kuçoves rezultatet e votimeve nxorën fitues për të katërtinparin mandat radhazi '''z. ArturSelfo KurtiKapllani''' që i përket koalicionit të majte me '''47,93 %''' të votave. I dyti u rendit kandidati i të djathtës '''z. Dashnor Çela''' me '''40,77 %''' të votave, i treti kandidati i pavarur '''z. Hekuran Zeqo''' me '''9,56 %''' dhe i katërti kandidati i PBDNJ-se '''z. Alkesander Ceca'''.
Për Këshillin Bashkia PS-ja ka fituar '''86''' nga '''25''' vende, PD-ja '''5''' vende, LSI-ja '''37''', PDR-ja '''1''', ndërsa partitë e tjera kryesore nga 1 vend.
 
Në [[Komuna Kozare|Komunën Kozare]] ka fituar kandidati i së majtës '''z. Fatmir Doksani''' me '''52,87 %''' të votave, ndërsa kandidati i të djathtës '''z. Myslym Haxhiu''' ka marre '''47,13 %''' të votave.
Për Këshillin Komunal PS-ja ka fituar 4 vende nga 15, PD-ja 2 vende, LSI-ja 1, PDR-ja 2, ndërsa PAD, PAA, PSD, PDS, PBDNJ, PDK nga 1 vend.
Në [[Komuna Perondi|Komunën Perondi]] ka fituar gjithashtu kandidati i së majtës '''z. Ramiz Oboni''' me '''67,04 %''' të votave, i ndjekur nga kandidati i të djathtës '''z. Kujtim Behari''' me '''19,89 %''' të votave, ndërsa kandidati i pavarur '''z. Agim Plaku''' ka marre '''13,07 %''' të votave.
Për Këshillin Komunal të Perondisë, PS ka fituar 7 vende nga 16, PD 2 vende, LSI 2, PR 2, ndersa PAD, PSD, PDS nga një vend.
 
== KANTIERI I NAFTËS, KUÇOVA DHE KUÇOVARËT ==
28

edits