Ndryshimi mes inspektimeve të "Banja Luka"

82 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
{{Kartela vendbanim
| emri = Banja LukaLluka
| emri_amtar = Бања Лука
| lloji_vendbanimit =
| motoja =
| figura = Panorama Banja Luke.jpg
| figura_përshkrimi = Banja LukaLluka
 
| flamuri_figura =
| shkalla_administrative = 3
| ndarja_adm_shkalla_1 = Republika Srbska
| ndarja_adm_shkalla_2 = Banja LukaLluka
| ndarja_adm_shkalla_3 =
| kryetari = [[Dragoljub Davidovic]]
| gjatësia
}}
'''Banja LukaLluka''' është qyteti i Bosnjës dhe Hercegovinës. Në Banja Llukë janë [[Xhamia Arnaudije]] she [[Xhamia e Ferhat Pashës]].
 
== Binjakëzimet ==
 
* Modin, Izraeli
=== Demografia ===
 
=== Demografia ===
Sipas regjistrimit të vitit 1991 Banja LukaLluka ka pasur : gjithsejtë : 143.079
Boshnjakë - 27.689 (19,35%)
Serbë - 70.155 (49,03%)
1.368

edits