Ndryshimi mes inspektimeve të "Komuna (Itali)"

v
(Faqe e re: thumb|[[Kurorë për titullin e Komunës.]] Komuna është një njësi vendore administrative italiane. ==Rendësia dhe funksionimi== Komuna ofron shumë...)
 
 
 
Ajo drejtohet nga një [[Kryetari i Bashkisë|kryetar bashkie]] (''Sindaco'') i ndihmuar nga nga [[këshilli i komunës]] (''Consiglio comunale'') një organ ligjbërës dhe nga [[këshilli bashkiak]] (''Giunta Comunale'') një organ [[kryerëse]].
 
[[Kategoria:Njësi administrative në Itali]]