Dallime mes rishikimeve të "ABBA"

43 bytes added ,  4 vjet më parë
shtova stampen 'pa referenca'
v
(shtova stampen 'pa referenca')
{{pa referenca}}
{{Infobox muzikant
| emri = [[Skeda:ABBA.svg|125px]]
ABBA mori pjesë në Eurovizion në vitin [[1974]] dhe mori vendin e parë. Pas 30- viteve në Vitin [[2005]], Eurovision Congratulations që organizoi [[Danimarka]] për hir të 50 fituesve të Eurovizionit [[1956]]-[[2005]], ABBA nga teleshikuesit mori vendin e parë dhe u përurua si kënga HIT e të gjithë 50 viteve të Eurovizionit.
 
==Referenca==
{{reflist}}
[[Kategoria:Grupe muzike]]
[[Kategoria:Këngëtarë suedezë]]