Dallime mes rishikimeve të "Këpuca e Artë Evropiane"

v
v (Flladimi zhvendosi faqen European Golden Shoe tek Këpuca e Artë Evropiane: Emertim shqip)
== Fituesit ==
[[Skeda:Cristiano_Ronaldo,_2010.jpg|thumb|[[Cristiano Ronaldo]] është i vetmi lojtar që ka fituar Këpucën e Artë Evropiane katër herë.]]
[[Skeda:Cristina_Fernández_y_la_Selección_Argentina_de_fútbol_2014_Cristina Fernández y la Selección Argentina de fútbol 2014,3_ 3 (cropped).jpg|thumb|[[Lionel Messi]] ishte i pari që fitoi tri herë Këpucën e Artë.]]
[[Skeda:BOMBERGERDMUELLER.JPG|thumb|[[Gerd Müller]] ishte lojtari i parë që e fituoi çmimin dy herë, në vitin 1970 dhe 1972.]]